Najcenniejsze trofeum walk wyzwoleńczych zdobyte na zaborcach Polski

Poznań, Ławica

6 stycznia 1919 roku powstańcy zdobyli Ławice i prawie 300 samolotów, było to najcenniejsze trofeum walk wyzwoleńczych zdobyte na zaborcach Polski.

Szczegóły

Obchody 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Poznań, pl. Wolności

27 grudnia tradycyjnie uczciliśmy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Warto przypominać, że to dzięki tej walce ziemia wielkopolska, kolebka państwa polskiego, stała się częścią odradzającej się po pierwszej wojnie światowej Polski.

Szczegóły

Komitet Honorowy budowy latającej formacji replik samolotów zdobytych na Ławicy

Poznań

Z przyjemnością informujemy, że ukonstytuował się Komitet Honorowy idei budowy latającej formacji replik samolotów zdobytych na Ławicy.

Szczegóły

Spotkajmy się 27 grudnia podczas obchodów 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Poznań

27 grudnia 1918 roku to szczególnie ważna data w naszej regionalnej historii – dzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Co roku obchodzimy rocznicę tego dnia, wspominając wydarzenie historyczne, które zadecydowało o powrocie Wielkopolski – dawnych ziem piastowskich – do odrodzonej Rzeczypospolitej.

Szczegóły

Promocja zbiórki wśród poznańskich rzemieślników oraz właścicieli i pracowników warsztatów naprawy samochodów

Poznań-Wysogotowo

18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe grupy poznańskich rzemieślników właścicieli i pracowników warsztatów naprawy samochodów. Zgromadzonym ideę zbiórki funduszy na budowę latających replik przedstawił Ryszard Kędzia, wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego.

Szczegóły

Lista darczyńców

Poznań

Ania Kaleta przekazała nam 5 zł. Bracia Jarek i Radek Stachowiak do skarbonki wrzucili po 2 zł. Tak, dokładając złotówkę do złotówki, zbieramy pieniądze na budowę naszych replik.

Szczegóły

Kwesta w trakcie uroczystości obchodów 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Poznań, pl. Wolności

Na placu Wolności stanął również namiot Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego, w którym prowadziliśmy kwestę na rzecz budowy replik samolotów zdobytych na Ławicy. Nie zawiedliśmy się. Naszą akcją wsparło wielu darczyńców.

Szczegóły

Zasady Prowadzenia zbiórek na budowę latających replik samolotów pn. „Wielkopolska Eskadra Niepodległości”

Poznań

Aby idea budowy latających replik samolotów zdobytych czynem powstańczym Wielkopolan, miała głębszy wymiar społeczny i edukacyjny, zbiórkę ofiar realizujemy nie poprzez zbiórkę publiczną w rozumieniu „USTAWY z dnia 14 marca 2014 r. o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych” i jej Art. 1. 1, lecz w ramach Art. 2. tej Ustawy, tj. w formie zbiórki niepublicznej.

Szczegóły

KONFERENCJA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W POZNANIU

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

15 października w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa pn. WIELKOPOLSKA ESKADRA NIEPODLEGŁOŚCI.

Szczegóły